Odpovědi na nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl mezi párty stanem a stanovou halou?

Vesměs je to jedno a totéž. Rozdíl je pouze v prostoru, který poskytují. Párty stany jsou v porovnání se stanovou halou méně široké a mají rovněž nižší průchozí i štítovou výšku. Stanové haly mívají také často nahrazeno boční plachtování pevným materiálem (sendvičové panely a jiné tuhé především plastové výplně) a vyznačují se ve většině případů sedlovou střechou.

V zemích s vyšší kupní silou je boční plachtování v případě párty stanů nahrazováno plexi či skleněnými výplněmi.

Fotografie: Hala, sendvičové panely
Fotografie: Párty stan s bočním plachtováním
Fotografie: Kombinace prvků

Jak párty stany a stanové haly rozdělujeme?

Nejdůležitějším určujícím faktorem v rozdělení je šířka, dále pak tvar střechy a počet pater. Jelikož pronajímáme výhradně plně profesionální modulární stanové systémy z dílen prestižních německých výrobců, délka stanů je dle přání a potřeb zákazníků – libovolná.

Profesionální stanové systémy také umožňují při dané šířce kombinaci ostatních rozlišujících faktorů v rámci jednoho párty stanu.

Náročný zákazník, který vyžaduje absolutně exklusivní VIP vzhled párty stanu si proto od nás může pronajmout stan, kde sedlová střecha plynule přechází ve špičatou / kónickou a zakončení stanu je realizováno tzv. "apsidou", tedy polovinou šesti – či osmiúhelníku.

Fotografie: Párty stan 10 x 80m + pagody
Fotografie: Párty stan 10 x 35m
Fotografie: Párty stan 10 x 55m ve výstavbě

Jak se chová stan v případě špatných povětrnostních podmínek? Jak je zaručena jeho stabilita a odolnost?

Dají se stany vůbec pojistit proti riziku případných škod? Jak je to s hořlavostí plachet?

Pronajímáme stany vyrobené z vysoce kvalitních materiálů splňujících přísné požadavky na stabilitu a odolnost dle platných norem Evropské unie. Samozřejmostí je snížená hořlavost plachet (M2 / B1).

V zásadě platí – fouká-li silný vítr, musí být párty stan kompletně zaplachtován, aby se tento nedostal dovnitř. V létě, kdy je počasí velmi proměnlivé (bouřky, silný vítr), zaplachtujete kvalitní párty stany během několika sekund a vyhnete se tak případným škodám na majetku a zdraví osob. Prvotřídní stany jsou navíc bezproblémově pojistitelné. Pokud má zákazník pronajmutý značkový stan, který splňuje konstrukční normy EU a respektuje veškeré pokyny k manipulaci v případě rizika silného větru, jsou potenciální škody kryté pojistkou. Laciné stany prodávané v obchodních řetězcích a pronajímány některými našimi "konkurenty", jsou nepojistitelné. Veškerá rizika škod, které může levná neprofesionální technika způsobit, nese ta osoba, která si nezodpovědně objednala neodpovídající techniku.

Levné stany bez atestů na stabilitu a odolnost jsou, dle mého názoru, použitelné tak maximálně na rodinnou oslavu, kde se můžete třást strachy, aby Vám tento stan při náhlém větru nezpůsobil škody na majetku, v horších případech zranění osob. Jejich komerční použití v případě firemních eventů, festivalů, sportovních a jiných masových událostí je nebezpečný hazard pořadatelů.

Všem našim zákazníkům doporučuji: chcete-li mít v teplých měsících stan rozplachtovaný, nevysouvejte boční plachty z konstrukce stanu, pouze plachtu shrňte k noze a převažte mašlí, či provázkem.

Jak je to s konstrukčním řešením párty stanů a jaké jsou způsoby kotvení?

Konstrukce

Konstrukce jsou vyrobeny z hliníkových profilů, které mají povrchovou úpravu – jsou eloxované. Eloxování (anglicky anodizing) patří mezi druh povrchové úpravy kovů a některých slitin. Jedná se o elektrochemický proces, kdy na povrchu kovu (hliníku, titanu, niobu), který je v elektrolytické lázni zapojen jako anoda, dochází ke tvorbě rovnoměrné kompaktní vrstvy oxidu, který je výrazně tvrdší a chemicky odolnější než kov sám a zlepšuje tak mechanické a chemické vlastnosti eloxovaných výrobků, to znamená, že hliník "nemaže", má našedlý konstantní odstín a je pevnější. Čím širší je stan, tím mohutnější profily jsou k výrobě konstrukce použity.

Ocelové spojovací prvky jsou žárově pozinkovány. Každý stan je opatřen zavětrovacími lany a latěmi proti povětrnostním vlivům. Zavětrovací lana a latě nesmí zákazník nikdy sám demontovat. Tyto mimo jiné drží stan v úhlech a podmiňují jeho stabilitu.

Opláštění

Plachtové díly jsou vyrobeny z potahové polyesterové tkaniny s oboustranným nánosem PVC o hmotnosti 650 g/m2. Povrch je lakovaný, vysokopevnostní (min. 2500N/5cm). Mají hydrofobní (odpuzující vodu - nepromokavé) a fungicidní úpravu (ochrana proti plísním) a teplotní rozsah použití je -30 / +70 °C. Materiály opláštění i okenních folií jsou zpracovány pomocí vysokofrekvenčního sváření. Tyto sváry májí oproti svárům horkovzdušným obrovskou výhodu: v případě sněhového zatížení, střechy unesou až trojnásobnou váhu sněhu. Problematika sněhu je však kapitolou sama o sobě.

Kotvení

Kotvení stanu nesmí být nikdy podceněno. Způsob a rozsah kotvení uvádíme zákazníkovi přímo v předávacím protokolu. Sám zákazník by měl tento zápis vyžadovat, jelikož špatně ukotvený stan je v případě náhlého silného větrného poryvu velmi nebezpečný, může i zabíjet!!!

Naprosto ideálním povrchem je tráva, ale často se staví i na dlažbě či asfaltu. Konstrukce se kotví pomocí otvorů, které jsou umístěny v patách noh. Do měkčího povrchu se jednoduše zatluče 60 cm dlouhý hřeb, ovšem do asfaltu či betonu je třeba vyvrtat díry pro hmoždinky a dlouhé vruty. Dlažba se dá v případě možnosti v požadovaném úseku rozebrat, abychom se vyhnuli jejímu poničení. Pokud si zákazník objedná stan s rámovou podlahou, kotví se stan do této podlahy a bez nutnosti výše uvedeného vrtání.

Naše párty stany nepotřebují žádná kotvící lana a zabírají tedy prostor pouze o rozloze půdorysu. Vnitřní prostor stanů rovněž není narušen žádnými podpěrami či sloupky, proto se dá celý bez problémů využít pro jakýkoliv účel.