O nás

Partystan.cz s.r.o. je výhradně rodinnou firmou, což v praxi znamená, že i na všechny stavby či montáže jezdíme jako rodina s vlastnickým vztahem a od této skutečnosti se odvíjí i přístup k naší práci a samozřejmě i samotný přístup k zákazníkům.

Nedisponujeme jenom kancelářskými pracovníky, všichni děláme to co je aktuálně nejvíce potřeba. Proto je hlavní sezóna ve znamení práce na montážích, které se všichni účastníme. Všechna kancelářská práce se vyřizuje on-line v terénu nebo v noci, což občas může způsobit zvláště v sezóně mírné zdržení odpovědi na Váš e-mail.

Potřebujete-li řešit vaši poptávku ihned, volejte, prosím Hot Line: +420 777 25 95 25.

OBOROVÁ SPECIFIKA A RIZIKA ŠPATNÉ VOLBY

Pro lepší orientaci v oboru pronájmu party stanů a souvisejícího vybavení jsme pro Vás sepsali několik následujících odstavců. Vše je pojato dle skutečné reality na českém trhu bez ohledu na to, jakou techniku a v jakém stavu nabízí naše firma partystan.cz s.r.o. Rozdíl v cenách pronájmu je totiž minimální a nezáleží tom, zda si pronajmete prvotřídní novou západní techniku nebo letité stany druhé a třetí kategorie.

Výběr toho správného stanu a příslušenství od správného dodavatele je zcela určitě komplikovanější než například výběr automobilu. Nabídky konkurentů zahrnuje stanové systémy české, čínské, polské nebo německé výroby. Němečtí výrobci Eschenbach, Biehler, Losberger, Roeder nebo Roeder-Hoecker se výrobou stanů a podlahových systémů zabývají několik desetiletí a reprezentují absolutní a nepřekonatelnou světovou špičku. Propracovanost, variabilita a samotná funkčnost nemají konkurenci. O řád nižší úroveň představují české a polské systémy, jelikož místní výrobci třeba i 15 let neinovovali jak design, tak i samotné technologické řešení. Trubkové stany čínské výroby tu popisovat nebudu vůbec, jelikož tyto nesplňují absolutně nic ze závazné normy ČSN EN 13782, jež určuje minima statická a bezpečnostní.

Na českém trhu pronájmu stanů působí spousta firem, které vlastní různé systémy rozličného stavu, stáří a designu. Netýká se to jenom stanů samotných, ale také podlahových systémů, látkových dekorací i nábytku.

1) Výrobce, země původu

Z výše uvedeného textu lze odvodit první velmi důležité kritérium, podle kterého lze hodnotit nabídky.

Zeptejte se našich konkurentů, kdo je výrobcem jejich stanů, ať můžete porovnávat jablko s jablkem a hrušku s hruškou. Stany německé výroby jsou sice mnohem nákladnější v pořízení, ale v pronájmu jsou nabízeny za velmi podobné ceny jako mnohem levnější polská či česká technika. Poskytují ovšem zcela nesrovnatelné možnosti, především design.

2) Stáří, léta provozu

Jedno pořekadlo říká: „Starého psa novým kouskům nenaučíš“. Na našem trhu působí několik výrobců, kteří stany vyrábějí stále stejně bez jediné inovace již 15 let! Má osobní zkušenost s touto zastaralou technikou byla odstrašující. Německý stan lze ve čtyřech lidech postavit za 1,5 hodiny, u českého stanu je čas mnohem delší, cca 3-4 hodiny. A to nemluvím o vzhledu této techniky… odřené konstrukce, zažloutlé či zašedlé plachty, někdy i s plísní. Je s podivem za co dokáží zákazníci v dnešní době zaplatit.

Zeptejte se našich konkurentů na stáří jejich konstrukce a opláštění. Dále by Vás mělo zajímat, zda jejich technika vyhovuje evropské normě ČSN EN 13782. Odpovědi na tyto otázky Vám pomohou nepůjčit si vysloužilou techniku, jež nesplňuje závazné bezpečnostní normy.

3) Způsob skladování, údržba a druh plachtoviny

Celkové vzezření stanu je určeno především kvalitou a barvou plachtoviny. To první, čeho si Vaši hosté všimnou, je totiž vzhled opláštění. Není podstatné podrobně rozepisovat rozdíly materiálů, z nichž jsou plachty vyráběny, jelikož tento parametr laik neřeší. Podstatnější je vzhled plachtoviny na postaveném stanu. V tomto případě je třeba se soustředit na její čistotu, barvu a na to, zda je hezky rovná a vypnutá nebo zmuchlaná.

Jemné materiály vyrobené v Německu či v Itálii (Mehler, Ferarri) mají miniaturní póry, proto se v nich prach tolik neusazuje jako na levných hrubších belgických či španělských materiálech. A díky tomu se snadněji udržují a plachtovina vydrží mnohem déle sněhobílá. Výše zmíněné levné materiály rychle šednou. Dalším problémem je sluneční svit, který při dlouhodobém vystavení plachet způsobuje jejich žloutnutí. U některých pronajímatelů se může stát, že dostanete každý plachtový díl v jiné barvě. Mohou být „jinak bílé“, zažloutlé či zašedlé. Pokud každý plachtový díl není označen datem výroby a při nakládání se na toto nedbá, může se stát, že je Vám pronajat stan s barevně nekonzistentním opláštěním.

Nejzásadnějším ukazatelem kvality vzhledu opláštění je však samotný způsob skladování. Vezmeme-li do ruky papír formátu A4 a složíme jej na čtvereček o rozměru 4 x 4 cm a poté ho zpět rozložíme na A4, uvidíme, jak vypadá plachtovina těch pronajímatelů, kteří ji skládají. Tato metoda způsobuje narušení PVC vrstvy a do narušených částí se snadno dostane špína, kterou již nelze odstranit. Ta navíc tyto nevzhledný „sklady“ ještě zvýrazní. Výsledkem je stan nehezkého vzhledu. Vhodnější je tedy plachty skladovat v návinu, který je neničí a prodlužuje jejich „životnost“.

Zeptejte se našich konkurentů na způsob, jakým skladují plachtovinu. Odpověď Vám pomůže k tomu, abyste neseděli ve stanu, který bude vypadat jako špinavé nevyžehlené prádlo.

4) Podlahové systémy

V případě podlahových systémů se vyplatí ještě vyšší ostražitost než v případě stanů, jelikož si za velmi podobné ceny můžete pronajmout podlahy velmi rozdílné kvality.

Samotní výrobci stanů si vyvíjejí certifikované zátěžové podlahové systémy na mohutném ocelovém roštu. Jedná se také o modulární systémy, jež jsou vyrobeny na míru stanům. Ty následně tvoří jeden kompaktní celek, protože stan je kotven přímo do podlahy a tím získává velmi kvalitní zátěž. Proto se nemůže stát, že by za silného větru stan uletěl. Vše je sofistikovaně propojeno. Pro příklad stan s podlahou (200m2) tvoří zátěž 6 tun. Výše zmíněné platí především u výrobců v Německu. I přesto, že jsou profesionální podlahy v pořízení mírně nákladnější než samotné stany, je možné si je pronajmout levněji. Tuto disproporci na trhu zřejmě zapříčiňuje jejich méně nákladná údržba.

Místní trh nabízí vesměs 4 typy podlah:

  1. samonosné podlahy, které nemají rám a jsou vyrobené z OSB desek nebo stavebního dřeva,
  2. podlahové desky ze stavebního dřeva, OSB desek nebo dřevotřísky na roštu ze dřeva,
  3. podlahové desky viz ad 2) na ocelovém roštu bez čepového propojení a bez propojení se stanem (podlaha vkládaná),
  4. profesionální podlahové zátěžové systémy na ocelovém roštu s čepovým propojením a propojením se stanem s deskami vyrobenými ze stavebního dřeva (nevzhledné a neudržované) nebo z hladkých lakovaných palubek. Vzhledný a plynulý přechod mezi jednotlivými modulárními díly je zajištěn napojením přes hliníkové šíny. Tyto jsou propojeny s ocelovou konstrukcí podlahy a do šín je stan kotven pomocí mohutných šroubů.

Náklady na výrobu systémů 1), 2), 3) jsou 10 - 15x menší než u systémů uvedených ve 4). Přesto jsou konkurencí nabízeny za téměř totožné ceny jako profesionální zátěžové certifikované podlahy, do kterých firmy investují statisíce.

První tři uvedené laciné systémy (draze pronajímané) jsou jednak vzhledově naprosto strašné, není jimi možné v křivém terénu dosáhnout úplné roviny a hlavně velmi pruží! V praxi to může vypadat, tak že Vám do stanu vejde host, stoupne na nevyztuženou podlahu a o pár metrů dál následné pružení podlah někomu rozlije na stole kávu do klína. Této situaci jsem byl osobně svědkem, když jeden náš zákazník chtěl ušetřit 5 Kč za 1m2 podlahy a proto přizval k realizaci jinou firmu. Poprvé a naposled. Tato příhoda byla důvodem k sepsání řádků, které nyní čtete. Cílem není vychvalování práce naší firmy, ale upozornění na všechna možná rizika, jež s sebou tento obor nese a laický zákazník na ně může doplatit.

Nyní se soustředíme na systém 4).

I v těch nejlepších systémech se můžeme setkat s velkými vzhledovými rozdíly. I když firma investuje do drahého ocelového roštu, může ušetřit na vrchních deskách tím, že je nechá vyrobit z levnějšího stavebního dřeva. A jak to tak u dřeva bývá, vysychá a tvoří se mezi jednotlivými prkny mezery. U takto zhotovených vrchních desek většinou chybí nátěr, proto je pro zachování důstojnosti celého stanu třeba použít koberec. Za pořízení a pokládku koberce zaplatíte zhruba stejně, někdy i více než za pronájem podlahy. Na našem trhu vlastní pouze dvě firmy desky vyrobené z hladkých lakovaných palubek, ale jen jedna udržuje nátěr v takovém stavu, že není třeba použít koberec.

Zeptejte se našich konkurentů, jakým systémem podlah disponují, jestli je podlaha na rámu, zda je pevně připojena ke stanu či je do stanu pouze vložena, z jakého dřeva jsou vrchní desky vyrobeny a zda jsou lakované či nikoliv.

5) Látkové dekorace

Látkové dekorace jsou nezbytné pro VIP vzhled stanu. Pro jejich výrobu se používají přírodní nebo syntetické tkané materiály, u některých firem je možné se setkat i s lacinými netkanými textiliemi. Z toho vyplývá, že úroveň i samotné provedení těchto dekorací je u různých pronajímatelů rozdílná. Horizontální vlny se vytvoří tak, že se stropní baldachýny řádně připevní ke každému paždíku ve střeše. Vertikální řasení je zajištěno tím, že se na délku stanu 10m ušije baldachýn v délce minimálně 14 metrů. Tyto baldachýny je příhodné doplnit také látkovými dekoracemi zbylých viditelných prvků konstrukce. Použití látkových dekorací štítů a bočních stěn v kombinací s výše uvedenými baldachýny dodá stanu opravdu honosný nádech. Ten ovšem může degradovat použití levných netkaných textilií.

Zeptejte se našich konkurentů na materiál, ze kterého mají látkové dekorace vyrobeny a na intenzitu horizontálního a vertikálního řasení.

6) Nábytek, ubrusy, potahy

V tomto oddílu není důležité hledět na to, jakou zemi původu nabízený nábytek a související dekorace mají. Důležitý je výhradně jeho stav a vzhled. I úplně obyčejné stoly s lavicemi (pivní sety) můžou vypadat pěkně v případě, že na nich nejsou vyryté vzkazy a nalepené žvýkačky a samolepky. Levné pivní sety, které se běžně prodávají v obchodních hobby řetězcích mají většinou tenké dřevěné desky a kovové podnože jsou místo bytelného jeklu vyrobeny ze silnějšího plechu. Pak stačí větší zatížení lavice a nehoda je na světě.
Co se ubrusů a potahů na židle až na zem týče, jsou profesionály půjčovány pouze v případě, že stan má čistou a suchou podlahu. Ušpinění látek, které se dotýkají nekvalitní podlahy nebo dokonce trávy, může být natolik fatální, že nepůjdou znovu vyprat. A značné sumy jako náhrady následně zbytečně platí zákazníci.

Nyní něco o nás:

Jsme malá rodinná firma z Východních Čech a svoji práci děláme opravdu poctivě. Nezaměstnáváme žádné cizí osoby. Zaměstnanci jsou převážně rodinní příslušníci a dlouholetí přátelé, kteří mají silnou motivaci odvádět kvalitní práci. Já osobně, jako majitel firmy, se aktivně účastním 80% všech akcí.

Pět hvězdiček v logu naší společnosti partystan.cz s.r.o. neznamená neúměrně vysokou cenu, nýbrž úroveň používané techniky, která na českém trhu nemá obdoby. V naší nabídce najdete jen tu nejlepší techniku, jsou to výhradně profesionální modulární stany vyrobené v Německu, jež jsou atestovány ve vzduchových tunelech a splňují závaznou normu ČSN EN 13782 ve všech ohledech a s rezervou. Kvůli každoroční masivní obměně (výprodeji) použité techniky do zemí Latinské Ameriky a východního bloku nabízíme stany zřídka kdy používané celé dvě sezóny. Skladem jsou pouze stany té nejvyšší kvality, vysoké úrovně a skvělého vzhledu. Díky našemu speciálnímu stanovému příslušenství je možné z klasicky vypadajících stanů udělat velmi okázalé hrady.
Se stanovými konstrukcemi zacházíme šetrně, aby při manipulaci (skladování, přeprava, montáž) s nimi nedocházelo k jejich odírání.
Plachty vyrobené z jemných německých materiálů značky Mehler jsou svařeny vysokofrekvenční vysoko pevnostní svárou. Rozhodně u nás nenajdete nekvalitní nepevné horkovzdušné sváry. Plachty mají samozřejmě sníženou hořlavost dle předpisů závazných norem. Úhlednost a vypjatost plachet po upevnění na stan je zajištěna jejich skladováním v návinu. Barevná konzistence plachet je dozajista zaručena označením jednotlivých dílů datem výroby. Po každé realizaci zabezpečujeme mytí profesionálními stroji za použití speciální chemie, proto Vám zaručujeme maximální čistotu opláštění.
Od totožného výrobce stanů si můžete přiobjednat také podlahy. Opět mluvíme o profesionálním certifikovaném modulárním systému německé výroby, kde je maximální rovina a tuhost zaručena masivním ocelovým roštem. Vzhledný a plynulý přechod mezi jednotlivými modulárními díly je zajištěn napojením přes hliníkové šíny. Tyto jsou propojeny s ocelovou konstrukcí podlahy a do šín je stan kotven pomocí mohutných šroubů. Stan tedy tvoří spolu s podlahou jeden kompaktní opravdu těžký celek, který odolá i velmi silnému větru.
Vrchní dřevěné desky se vyrábějí z kvalitních hladkých palubek a vše je lakováno anglickými lazurami značky Johnstones. Nátěr je po sezóně vždy odstraněn a nahrazen nátěrem novým. Tyto natolik reprezentativní podlahy již není třeba zakrývat drahými koberci, což pro naše zákazníky představuje úsporu v řádech desítek tisíc.
K výrobě našich látkových dekorací byly použity bělené polo syntetické tkaniny. Poctivé vertikální i horizontální řasení je samozřejmostí.
Obloukem se vyhýbáme divokým festivalům (výjimku tvoří festivalové chráněné zóny), proto od nás obdržíte pouze nepoškozený reprezentativní nábytek.
Potahy na židle a ubrusy jsou zapůjčeny pouze v případě, kdy zákazník může garantovat jejich umístění na suché a čisté podlaze.

Býti největší z hlediska objemu není u partystan.cz s.r.o. prioritou, nýbrž býti nejlepší na trhu z hlediska kvality. Troufám si říci, že poměr ceny a kvality je u nás na velmi dobrých hodnotách. Ostatně, posuďte sami dle fotek z našich realizací. Pro porovnání požádejte naši konkurenci o zaslání fotek uskutečněných pronájmů. Zaujaly Vás naše služby? Po předchozí domluvě Vám umožníme navštívit v okolí Vašeho bydliště naše realizace. Lze také domluvit prohlídku našich skladů, která Vás jistě přesvědčí o pravdivosti tohoto textu. Celková úroveň Vaší akce je tvořena stavem a vzhledem najatých stanů a příslušenství. Garantuji Vám, že v případě vložené důvěry do našich rukou se v žádném případě nebudete muset za stav techniky před svými hosty stydět.

Děkuji za Váš zájem o spolupráci s námi. Bude mi ctí se s Vámi setkat na Vámi objednaných realizacích.

Ing. Pavel Hašek
majitel a jednatel s.r.o.
partystan.cz s.r.o.